Jedyna taka magiczna seria klocków Lego

Klocki Lego nie są stworzone wyłącznie dla dzieci. Wiele większych i bardziej rozbudowanych zestawów dedykowanych jest dorosłym odbiorcom. Ci sięgają po Lego często w celach kolekcjonerskich, dlatego też w ofercie marki znajdziemy wiele takich modeli. Te zazwyczaj są większe i wymagają od układającego sporo cierpliwości. A co można powiedzieć o Super Lego harry potter 2022? Dla kogo są zestawy z tej serii? Co przedstawiają i czym się charakteryzują?

Od minifigurek po wielkie zestawy

W kategorii klocków Lego opartych na uniwersum Harry’ego Pottera dostępnych jest wiele różnych produktów. Na uwagę zasługują na pewno minifigurki przedstawiające najpopularniejszych bohaterów z serii. Każda z postaci wykonana jest z ogromną precyzją, dlatego mnogość detali może zaskoczyć. To także świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, której jedną z pasji jest układanie i kolekcjonowanie klocków Lego. Co więcej, minifigurki poza bohaterami przedstawiają również inne znane z książek J.K. Rowling magiczne postacie czy zwierzęta (jak: Hedwiga czy Feniks Dumbledore’a). To jednak nie wszystko, gdyż zaraz obok minifigurek znajdziemy wielkie, rozbudowane zestawy dla entuzjastów wielogodzinnego składania klocków. W tej serii dominują monstrualne budowle oraz miejsca, do których często udawali się bohaterowie (jak: zamek Hogwart, Ministerstwo Magii i wiele innych).

Niesamowite przygody 

Kolejna z wyjątkowych serii należących do świata Harry’ego Pottera przedstawia najbardziej znaczące sceny z całego cyklu książek oraz filmów. Ta seria skierowana jest głównie do młodszych użytkowników i mimo wielu detali nie sprawi im większych trudności przy układaniu. Warto zaznaczyć, że każdy taki zestaw zawiera w środku instrukcję, która pokieruje nas w poprawnym układaniu kolejnych elementów. Oczywiście, możemy też zdecydować się na wersję trudniejszą, czyli samodzielne układanie, jednak to polecane jest już starszym użytkownikom.